Matematyka, czyli metoda małych kroków

Nowe podręczniki dla szkół ponadpodstawowych stawiają na jak najlepsze przygotowanie ucznia do egzaminu maturalnego. I tak Matematyka z plusem 1 różnorodne to podręcznik oferujący zróżnicowaną, ale dostosowaną do poziomu uczniów wiedzę, którą ci będą mogli wykorzystać na maturze. Twórcy serii umieścili w swoich książkach wiele samouczków, praktycznych wskazówek i wyjaśnień graficznych ułatwiających młodzieży zapoznanie się z bardziej złożonymi tematami. Co znajdziemy w środku podręcznika? Jakie zadania praktyczne ten oferuje?

Matematyka w szkole

Matematyka w szkole opiera się przede wszystkim na opracowaniu zagadnień zawartych w podstawie programowej. To lista tematów, która według MEN ma pozwolić uczniom na przyswojenie wiedzy matematycznej na zadowalającym poziomie. Niemniej jednak w podręczniku Matematyka z plusem dostępne są też dodatkowe materiały. Te zachęcają do poszerzania umiejętności na własną rękę, a jednocześnie pozwalają na lepsze zrozumienie matematyki. 

Próbne arkusze maturalne

W podręczniku znajdziemy też próbne arkusze maturalne. Te oswoją uczniów z aktualną formułą matur i wskażą, jakie typy zadań pojawiają się na egzaminie najczęściej. To jednak nie wszystko. Matematyka z plusem 1 to również zbiór kilkudziesięciu zadań i ćwiczeń o różnym poziomie trudności. Część z nich jest otwarta, część zamknięta, jednak każde wymagają znajomości zarówno teorii, jak i praktyki. Dopiero połączenie ze sobą tych dwóch obszarów sprawi, że matematyka okaże się przedmiotem jasnym i logicznym.

Podstawowe informacje na temat podręcznika Matematyka z plusem 1 (Małgorzata Dobrowolska, Jacek Lech):

– dostępny w dwóch wersjach: zakres podstawowy i zakres rozszerzony,

– poziom wiedzy dostosowany do umiejętności uczniów klas pierwszych,

– rozbudowany segment powtórkowy,

– nacisk na regularne mierzenie postępu poprzez krótkie testy i sprawdziany,

– zaprojektowany według nowej podstawy programowej,

– przedstawia obowiązujące na maturze z matematyki zagadnienia,

– oferuje przykładowe arkusze maturalne i zadania różnej treści.