Matematyka wcale nie taka straszna

Matematyka oparta jest na logice oraz konkretnych regułach i zasadach, których nie można łamać. Jeśli to zrobimy, nie osiągniemy prawidłowego wyniku, a nasze obliczenia okażą się nic niewarte. W przypadku tej dziedziny wiedzy istotne jest to, aby zawsze podążać według wyznaczonych reguł. Co więc powinno być pierwszym krokiem w nauce matematyki? Zrozumienie jej podstaw oraz fundamentalnych teorii, a to oferuje nam podręcznik dla klas pierwszych liceum i technikum Matematyka z plusem 1. Jakie zagadnienia poruszają autorzy podręcznika?

Powtórka materiału

Na początku zmierzymy się z rozdziałem wprowadzającym. Ten skupia się na powtórce materiału ze szkoły podstawowej i ma za zadanie przypomnieć nam najważniejsze kwestie matematyczne poruszone w latach poprzednich. Dzięki temu upewnimy się, że nasza wiedza z matematyki pozwoli nam na dalszą efektywną naukę. Jeśli jednak zauważamy braki w danych obszarach, dobrze będzie poświęcić odrobinę czasu na nadrobienie lub przypomnienie materiału. Dzięki temu w przyszłości nie będziemy mieć problemów ze zrozumieniem trudniejszych tematów. A to zmniejszy naszą frustrację i sprawi, że matematyka stanie się o wiele przyjemniejszym i łatwiejszym przedmiotem. 

Podsumowanie rozdziałów

Po każdym rozdziale przyjdzie czas na jego podsumowanie. Podręcznik do matematyki oferuje dwa typy zadań: o normalnym poziomie trudności i o zaawansowanym poziomie trudności. Jeśli dobrze radzimy sobie z pierwszym typem, możemy spróbować swoich sił z ćwiczeniami trudniejszymi. 

Matematyka z plusem 1 (M. Dobrowolska, M. Karpiński) to podręcznik dla klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, który:

– na pierwszym miejscu stawia powtórki materiału oraz ćwiczenia praktyczne,

– oferuje zróżnicowaną wiedzę pozwalającą na opanowanie podstaw matematyki,

– dostępny jest w wersji podstawowej oraz rozszerzonej,

– zawiera dodatkowe materiały dla uczniów, które ci mogą opracować w domu,

– wyjaśnia trudniejsze zagadnienia na podstawie precyzyjnych przykładów,

– charakteryzuje się barwną i atrakcyjną szatą graficzną.